![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407373
*
nr 1540 7373
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
Kondition: slitage, skador
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2023
kl 19:56:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 18:09:31
1
500 kr
12/5 20:04:35
2
Vinnande bud
15/5 19:45:18
3
700 kr
15/5 19:45:18
2
800 kr (Budbetjänt)
15/5 19:45:22
3
900 kr
15/5 19:45:22
2
1.000 kr (Budbetjänt)
15/5 19:45:26
3
1.100 kr
15/5 19:45:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar schwebs
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1540 7373
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
Kondition: slitage, skador
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 18:09:31 | 1 | 500 kr |
12/5 20:04:35 | 2 | Vinnande bud |
15/5 19:45:18 | 3 | 700 kr |
15/5 19:45:18 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:45:22 | 3 | 900 kr |
15/5 19:45:22 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:45:26 | 3 | 1.100 kr |
15/5 19:45:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar schwebs
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23